نحوه پاک کردن لکه از روی پارچه مبل

لکه نوشابه بر روی مبل :

برای از بین بردن لکه نوشابه از روی پارچه مبل می توانید کمی نمک بر روی لکه تازه بپاشید و بعد اسفنجی را خیس نمودهروی لکه بکشید و سپس با آب گرم به وسیله اسفنج آبکشی کنید و خواهید دید لکه از روی پارچه مبل به سادگی خواهد شد.

نحوه پاک کردن لکه از روی پارچه مبل
نحوه پاک کردن لکه از روی پارچه مبل | رویال مبل

اثر سوختگی بر روی مبل :

برای از بین بردناثر سوختگی یا زردی سیگار حبه قندی را روی لکه بکشید و آنقدر این کار را ادامه دهیدتا لکه از بین برود. برای از بین بردن این نوع لکه اسفنجی را به شیر آغشته کنید وروی لکه بمالید .
در صورتی که لکه روی پارچه ای که از الیاف مصنوعی تهیه شدهایجاد شد می توانید با آبلیموی خالص آن را بر طرف نمائید.
چنانچه این لکه پارچههای کرکدار بود ابتدا با کمی شیر خوب لکه را خیس کنید و بعد با پنبه آن را پاکنمائید و در آخر با آب و صابون لکه های حاصل از شیر را بشویید.

لکه جوهر بر روی مبل :

اگر لکه مربوط بهمرکب سیاه است ابتدا محل را خیس کرده روی آن کمی نمک آشپزخانه بریزید و سپس با پنبهمالش دهید و چنانچه نتیجه نگرفتید مخلوطی از گلیسرین و آمونیاک را روی لکه بمالید وسپس با آب و پودر دستی خوب شست و شو دهید . البته می توانیداز آب ژاول هم استفادهکنید.

لکه خون بر روی مبل :

بهترین چاره برایاز بین بردن لکه خون هم این است که مقداری نشاسته را ( به نسبت بزرگی و کوچکی لکه )در آب مخلوط کنید و به هم بزنید تا خمیر نسبتاًغلیظی بدست آید . آنگاه روی لکه خونرا با این خمیر بپوشانید و بعد از خشک شدن نشاسته ها ، آنها را بتراشید و با برسمحل لکه را پاک کنید.

نحوه پاک کردن لکه از روی پارچه مبل
نحوه پاک کردن لکه از روی پارچه مبل | رویال مبل

لکه میوه بر روی مبل :

اگر این لکه بر رویپارچه سفید بود ، کافی است با آب و صابون آن را بشویید . اگر لکه روی پارچه پشمیبود آب اکسیژنه 20% را با چند قطره آمونیاک مخلوط کرده با آن لکه را پاک کنید. اگرلکه روی پارچه های ابریشمی سفید و یا رنگی بود آب و الکل سفید 90% را به نسبت مساویمخلوط کرده و با آن لکه را محو کنید.

لکه چربی بر روی مبل :

برای از بین بردن لکه چربی قسمت لکه شده را با کمی محلول نمک و الکل بمالید . اگر لکه چربی روی پارچه ابریشمی است با یک برگ کاغذ خشک کن روی قسمت لکه شده را بپوشانید و اتوی داغ را محکم روی آن فشار دهید تا لکه ناپدید شود.

مبل رویال ارائه دهنده بروزترین و مدرترین مبلمان ( مبل مدل ایتالیایی ، مبل مدل چستر ، مبل مدل رابینو … ) جهت ارتباط با کارشناسان ما می توانید با ما در تماس باشید

metiadmin

Leave A Comment