نکاتی برای نوکردن کاناپه و مبل ها

 

 کوسن های جدید

 

آسان ترین و بهترین راه این است که کوسن های قدیمی را تعویض کرده و کوسن جدید خریداری کنید. با خرید کوسن های با جنس، رنگ و طرح مختلف می توانید ظاهر مبل هایتان را به کلی تغییر دهید.

اگر در حال حاضر کوسن مبل تان تیره است بهتر است از رنگ های روشن استفاده کنید؛ اگر طرح پارچه آن گل دار است می توانید از پارچه هایی با اشکال هندسی استفاده کنید؛ همچنین اگر در حال حاضر جنس پارچه کوسن مبل تان ضخیم و زبر است از پارچه نرم استفاده نمایید. این کوسن ها در مدل های متنوع و زیبا ارائه می شوند بنابراین از این نظر محدودیت ندارید.

 

کمی سنگ دوزی به آن اضافه کنید

 

اگر ظاهر مبل تان ساده است و می خواهید کمی آن را شلوغ و در عین حال شیک تر کنید می توانید کمی سنگ دوزی به آن اضافه نمایید. برای این کار خطوطی را که می خواهید روی آن سنگدوزی کنید مشخص کرده و سپس در آن خطوط سنگ دوزی را انجام دهید (سعی کنید در هر فاصله 1 سانتی سنگ دوزی کنید). دقت کنید که باید در قسمت ساده پارچه سنگ دوزی کنید تا سنگ ها به چشم بیایند.

 

تشک های فرو رفته را پر کنید

 

اگر تشک های مبل تان فرو رفته و ظاهر بدی دارد می توانید آن ها را پر کنید تا بهتر به نظر برسند. اما برای این کار لازم نیست یک توده پنبه یا کرک در آن قرار دهید زیرا انباشته شده و گوله گوله می شود. روکش تشک را خارج کنید (امروزه تشک اغلب مبل ها جدا می شود) یک یا دو لایه پشم شیشه یا فوم دور آن بپیچید. می توانید با استفاده از اسپری چسب آن را به خوبی بچسبانید.  اگر بازهم تشک فرو رفته است می توانید آن را با تکه های باقی مانده پشم شیشه پر کنید.

 

پایه ها را تعویض کنید

 

بله درست می بینید! با تعویض پایه های قدیمی و رنگ و رو رفته می توانید به مبل خود ظاهر خوبی ببخشید. امروزه اغلب مبل ها از قطعات مجزا تشکیل شده اند، در بیشتر موارد تشک، پشت و بازو مبل به صورت جداگانه ساخته شده و سپس به هم متصل می شوند. بنابراین اگر می خواهید تغییراتی ایجاد کنید این کار می تواند آسان باشد. آیا نمی توانید پایه های مورد نظر را پیدا کنید؟ تنها کافی است پایه های قبلی را با اسپری رنگ کرده و با داشتن پایه هایی با رنگ دلخواه خود تغییر خوشایندی ایجاد کرده باشید.

 

رویه کوبی مبل و رومبلی ها را عوض کنید

 

برای داشتن مبل هایی با ظاهر جدید و البته راحت تر (و حتی مد روزتر) می توانید آن را روکش بگیرید. روکش مبل دیگر مانند گذشته چندان گران نیست (البته خیلی هم ارزان نیست) و در جنس ها و رنگ های مختلف یافت می شود. یا می توانید دقیقا به اندازه مبل خود روکش دوخته و یا اینکه انواع آماده آن را خریداری کنید که البته ممکن است کمی برای مبل تان بزرگ باشد. اگر مبل تان IKEAاست دیگر نباید نگران باشید زیرا برخی از شرکت ها روکش های مخصوص لوازم خانگی IKEA را به فروش می رسانند.

 

جزئیات اطراف آن را تغییر دهید

 

گاهی اوقات برای تغییر یک وسیله لازم نیست آن را تعویض کنید بلکه می توانید وسایلی که در اطراف آن قرار دارد را تغییر دهید.

می توانید کاغذی دیواری پشت دیوار بلند را تغییر دهید، یک اثر هنری به دیوار بچسبانید، یا اینکه در کنار آن میزهای جدید یا لامپ قرار دهید. زمانی که در کنار مبل لوازم زیبا و متفاوت قرار بگیرند مبل تان هم ظاهر زیبا و جدیدی خواهد داشت.

 

a147cb16bfa1ef5418197e653ec1e028

metiadmin

Leave A Comment