میز ناهارخوری گرد بهتر است یا مستطیل ؟

همه ما می‌دانیم امروزه تمامی وسایل زندگی یه شکل‌ها و طرح‌های مختلفی ساخته می‌شوند. از درب‌های باز شو، آکارداونی تا صندلی‌های تاشو که صندلی‌ای بزرگ بعد از جمع شدن به کوچک‌ترین شکل ممکن در می‌اید. تمامی وسایلی که ما در خانه و محیط کار خود می‌بینیم تماما اشکال مختلف و مدل‌های جور و واجور دارند. ولی میزهای ناهارخوری که در خانه‌ها وجود دارد تماما یا گرد هستند یا مستطیل.

به همین دلیل سوالی که پیش می‌آید این است که میز ناهارخوری گرد بهتر است یا مستطیل ؟ بدون شک میز ناهارخوری و چیدمان صندلی‌های آن یکی از مهم‌ترین عناصر در چیدمان خانه است. ولی وقتی تصمیم می‌گیریم که چه نوع میز ناهارخوری‌ای انتخاب کنیم بخاطر وجود مدل‌های مختلف از انتخاب‌های اساسی غافل می‌شویم. چگونه میزی انتخاب کنیم و در چه ابعادی باش د؟

در این نوشته از سایت مبلمان رویال می‌خواهیم که میز ناهارخوری گرد و میز نهار خوری مستطیل را با هم مقایسه کنیم و ویژگی‌های هر یک را برای شما نمایش دهیم. در انتها تصمیم گیرنده خود شما خواهید بود. زیرا باید این قطعه از مبلمان را با توجه به نیاز و طراحی دکوراسیون خانه خود انتخاب کنید.

ما فقط می‌توانیم تفاوت‌های این دو را برای شما بازگو کنیم. با ما همراه باشید.

.

 میز ناهارخوری گرد بهتر است یا مستطیل :

ویژگی‌های میز ناهار خوری گرد :

میز‌های ناهارخوری گرد تشکیل شده‌اند از یک سطح گرد و چند پایه که طرح‌های مختلفی از آن‌ها وجود دارند. میز ناهارخوری با چهار پایه صاف، میز ناهار خوری با سه پایه اریب و دیگر مدل‌ها که در ادامه بیشتر با آنها اشنا می‌شویم.

میز ناهارخوری سه پایه یا waka که یکی از بهترین گزینه‌ها برای استفاده خانواده‌های نسبتا پر جمعیت سر میز ناهار‌خوری است؛ چرا که به دلیل داشتن سه پایه شیب‌ دار از خوردن پا به پایه‌ها جلوگیری می‌کند و راحتی را برای افراد ایجاد می‌کند. اندازه این میز با توجه به تعداد صندلی‌ها مشخص می‌شود.

میز ناهارخوری گرد با دو سطح گرد شیشه‌ای که از سطح زیرین برای چیدن دکوراسیون و  از سطح بالایی برای خوردن غذا استفاده می‌شود. از ویژگی‌های این نوع میزناهارخوری می‌توان به فواصل پایه‌های میز تا پای فردی که روی صندلی نشسته است اشاره کرد. یکی از ویژگی‌های منحصر به فرد این میز سطح بزرگ و جادار برای چیدن غذا و مخلفات است.

میز ناهار‌خوری تاشو کشو دار گرد را می‌توان یکی از بهترین نوع میزها نام برد که بعد از استفاده می‌توان با تا کردن دو طرف میز حجم آن را کم کرد تا فضای کمتری از محیط خانه را اشغال کند. از ویژگی‌های این میز می‌توان به تبدیل میز دو نفره به 4 نفره، تا شدن از دو طرف و استفاده از کشوهای میز برای چیدن ظروف و دم دست بودن آن‌ها اشاره کرد.

ویژگی‌ها، مزایا و معایب میز ناهارخوری گرد :

مزایا :

 • مساوی بودن فاصله افراد تا مرکز میز برای دسترسی راحت‌تر به مواد خوراکی،
 • به راحتی می‌توان میز را ترک کرد،
 • ایجاد محیطی صمیمی،
 • همچنین می‌توان از میز‌های گرد برای بازی‌های گروهی استفاده کرد
 • به دلیل وجود لبه‌های گرد و نداشتن لبه‌های تیز و گوشه‌دار بهترین انتخاب برای خانواده‌هایی است که بچه‌های خوردسال دارند.

از میان دیگر مزایای میزهای ناهارخوری گرد می‌توان به راحتی قرار گرفتن آن در اشپزخانه اشاره کرد؛ میز‌های مستطیلی در آشپزخانه احساس شلوغی را ایجاد می‌کنند.

.

معایب :

 • میز ناهار خوری گرد را نمی‌توان در گوشه‌های حال و پزیرایی قرار داد چرا که فضای زیادی از محیط خانه را اشغال میکنند
 • از میز های ناهارخوری گرد نمی‌توان در میهمانی‌ها استفاده کرد و افراد زیادی نمی‌توانند بر سر میز نهارخوری گرد بنشینند.
 • یکی دیگر از معایب میز ناهارخوری گرد کم جا بودن و محدود شدن جا برای چیدمان غذا سر میز است.

.

ویژگی‌های میز ناهارخوری مستطیل :

میزهای ناهارخوری مستطیل را می‌توان در طرح‌ها و اندازه‌های مختلف یافت کرد. گاهی جنس‌ها و رنگ‌های متنوع  ما را از انتخاب درست غافل می‌کنند. معمولا همه ما وقتی به میهمانی می‌رویم در کنار بوی خوش غذا چیدمان و میز ناهار خوری نیز نظرمان را جلب می‌کند. برای داشتن یک ضیافت خوب و با کیفیت باید به طرح میز ناهارخوری و محل قرار گرفتن آن توجه کنیم؛ چرا که چیدمان زیبا و انتخاب طرح مناسب با دکوراسیون و محل قرار گرفتن میز ناهار خوری نشانه سلیقه شما پیش میهمان‌ها است. میز ناهارخوری را باید مطابق با در نظر گرفتن تعداد افراد ساکن در یک خانه یا حداکثر تعداد میهمان‌هایی که با آنها رفت و امد دارید انتخاب کنید.

اگر فضایی که در آن نهار میل می‌کنید زیاد جذاب و زیبا نیست می‌توانید با انتخاب یک میز زیبا رنگ و رویی به اطاق بدهید .در ادامه به شما چند طرح میز ناهارخوری همراه با مزایا و معایب معرفی می‌کنیم.

میز‌های تا شو مستطیلی را می‌توان بعد از استفاه از دو طرف جمع کرد و حجم میز را کاهش داد. این میزها برای استفاده در فضاهای کوچک همچون آشپزخانه‌های کوچک یا اتاق به کار می‌روند. این میزها در اندازه، ارتفاع و رنگ های مختلف مطابق با سلیقه شما وجود دارند.

سعی کنید از میزهای ناهار خوری‌ای استفاده کنید که در زیر آنها از کم‌ترین پایه برای سهولت در نشستن استفاده شده است؛ چرا که کاربران فضای کافی برای تکان دادن و جابجا شدن پاها داشته باشند.

مدل دیگری از میز‌های ناهارخوری مستطیلی ثابت وجود دارد که بر روی اپن خانه نصب می‌شود و زیبایی آشپزخانه شما را دو چندان می‌کند. این میزها برای مصارف خانواده با اعضای کم پیشنهاد می‌شود؛ چرا که بسیار جای کمی می‌گیرد و مصارف دیگری هم می‌توان از آن کرد.

همچنان می‌توانید با نصب یک کنسول در وسط آشپزخانه  یا همان جزیره آشپزخانه و نصب یک صفحه مستطیلی به آن به عنوان میز ناهار‌خوری مستطیلی استفاده کنید. از این کنسول می‌توانید برای چیدن ظروف در فضای خالی زیر میر استفاده کنید.

میز های منبت کاری شده هم یکی ار انتخاب های خوب برای خانه هایی هستند که دکوراسیون سنتی دارند. در این قسمت ما میز‌های ناهارخوری مستطیل را به شما معرفی کردیم.

حال در ادامه به مزایا و معایب آن می‌پردازیم :

.

ویژگی‌ها، مزایا و معایب میز ناهارخوری مستطیل:

مزایا :

 • به راحتی می‌توان در گوشه‌های خانه قرار داد.
 • میز ناهارخوری مستطیل فضای پرتی ندارد و می‌توان از فضا‌های گوشه دار بهترین استفاده را کرد، ولی میز‌های گرد فضای زیادی را اشغال می‌کنند و همه چیز را در اطراف خود می‌چرخاند.
 • تعداد کاربران حاضر در میزهای ناهارخوری مستطیل بیشتر از میز ناهارخوری گرد است.
 • برای میهمانی‌ها مناسب‌تر است.
 • اگر فضای کمی در خانه داشته باشیم می‌توانیم یک طرف آنرا به دیوار بچسبانیم تا فضا باز شود.

.

معایب :

 • داشتن گوشه و خطر آسیب رساندن به کاربر.
 • راحت نبودن پاها در زیر میز.
 • دسترسی سخت کاربران به مخلفات و خوراکی.
 • دید نستا کمتر کاربران به یک دیگر نسبت به میز‌های گرد.
 • داشتن محیط صمیمان کم تر نسبت به میزهای گرد

ما در این مطلب به مقایسه این دو میز پرداختیم که میز ناهارخوری گرد بهتر است یا مستطیل. این که چه نوع میزی را انتخاب کنید بستگی به خانه شما دارد که چه نوع میزی کاربرد بیشتر و به دکوراسون و زیبایی خانه شما می‌اید. اینکه میز ناهارخوری گرد بهتر است یا مستطیل به عهده شما کاربران گرامی است.

حال از شما می‌خواهیم نظرات خود را برای کمک در انتخاب یک میز بگویید. میز ناهار خوری گرد یا مستطیل ؟ کدام بهتر است؟

metiadmin

Leave A Comment