مبل استیل :

مبل استیل همان مبل سلطنتی است. در زبان انگلیسی برای تعریف این گونه مبل ها به خاطر ظاهر جذاب و شیکی که دارند کلمه استایل به کار می رود. کلمه استایل در کشور ما و در زبان عامیانه به استیل تبدیل شده و مبلمان سلطنتی را به نام مبلمان استیل نیز می شناسند.

مبلمان استیل مبل مورد علاقه خوش سلیقه هاست. اگر بخواهیم مبل استیل را با مبل راحتی مقایسه کنیم باید به موارد زیر اشاره کنیم :

  • مبل استیل ارتفاع بیشتری دارد
  • مبلمان سلطنتی به مراتب سنگین تر از مبلمان راحتی هستند
  • مبلمان استیل کاملا جنبه تشریفاتی و رسمی دارد و برای لم دادن و تلویزین تماشا کردن مناسب نیست!
  • قیمت مبلمان استیل چند برابر مبل های راحتی است چون در ساخت آنها از چوب طبیعی و باکیفیت و پارچه های مرغوب استفاده می شود.
  • استحکام و عمر مبل های استیل خیلی بیشتر از مبل های مدرن و راحتی است.
  • مبلمان استیل در سالن پذیرایی بزرگ جلوه بیشتری دارد.

ویژگی های مبلمان استیل

مبلمان سلطنتی یا استیل مختص فضاهای رسمی هستند و ظاهر بسیار باشکوه و مجللی دارند. ست مبل های سلطنتی معمولا 9 نفره هستند و دو صندلی میزبان دارند. هر مدل مبلمان استیل که انتخاب کنید ست میز ناهارخوری آن هم پیدا می شود. مسلما چیدمان ست مبل و میز ناهارخوری استیل جلوه بیشتری خواهد داشت.

در این قسمت شما را با خصوصیات مبلمان استیل به صورت جزئی تر آشنا خواهیم کرد.

.

جنس چوب مبلمان استیل

همانطور که پیشتر گفتیم مبلمان سلطنتی وزن سنگینی دارند. دلیل این وزن بالا استفاده از چوب طبیعی در ساخت اسکلت و بدنه این مبل ها می باشد. هر چه جنس چوب به کار رفته در مبل استیل بهتر و محکم تر باشد دوام و طول عمر مبل ساخته شده بالاتر خواهد بود. عمده چوب های مورد استفاده در ساخت مبل سلطنتی چوب گردو، راش، توسکا، ممرز و توت و سایر چوب های سفت و محکم درختان جنگلی است. بنابراین مبل های استیل علاوه بر زیبایی خیره کننده، استحکام و عمر زیادتری هم دارند.

جنس پارچه مبل استیل

یکی از فاکتورهای بسیار مهم در میزان کیفیت این مبل ها جنس پارچه مبل استیل می باشد. معمولا در ساخت مبل استیل از پارچه های نفیس و مرغوب استفاده می شود. پارچه مبل استیل جدید معمولا از جنس مخمل، چرم یا پوست اسبی هستند. طرح این پارچه ها طرح های کلاسیک و برجسته می باشد. مرغوبیت پارچه مبل استیل فقط به زیبایی آن نیست بلکه این پارچه ها ضد آب و ضد گرد و غبار هستند. بعضی فروشندگان مبلمان استیل هنگام خرید تاکید دارند جنس پارچه مبل استیل جدید آنها نانو است. درواقع منظور از پارچه نانو همان پارچه ضد آب است.

.

منبت کاری مبلمان استیل

منبت کاری هنر کنده کاری روی چوب بوده و یکی از قدیمی ترین هنرهای دستی ایرانی محسوب می شود. اصلی ترین زیبایی و شکوه مبل های سلطنتی به کار رفتن هنر باستانی منبت کاری روی دسته و پایه و تاج آنها است. اوج زیبایی و هنر کاناپه های سلطنتی در معمولا در حکاکی های ریز و درشت تاج آنها است که در نظر اول چشم هر بیننده ای را خیره می کند.

شما با چیدمان یک دست مبل سلطنتی زیبا و باشکوه در سالن پذیرایی خود در واقع هنر اصیل ایرانی را به خانه خود آورده اید.

چگونه رنگ مبلمان استیل را انتخاب کنیم ؟

یکی از نکات بسیار مهم هنگام خرید مبل استیل انتخاب رنگ مناسب برای آن است. مبل های سلطنتی برخلاف مبل های راحتی رنگ های متنوعی ندارند. در ساخت مبلمان استیل رنگ و طرح و نوع کنده کاری چوب آن از اهمیت بیشتری برخوردار است. پارچه مبل استیل را از بین رنگ های سنگین و خنثی انتخاب می کنند.

اگر به دنبال مبل استیل ظریف هستید می توانید در انتخاب رنگ آن مانور بیشتری بدهید. مبل استیل ساده و ظریف یعنی مبلی که در ساخت آن منبت کاری های ریز و ظریف انجام شده است. مبل استیل کرم قهوه ای و مبل استیل رنگ بژ و رنگ های سفید و طلایی محبوب ترین رنگ ها در بین ایرانیان هستند.

آیا تغییر رنگ چوب مبل استیل امکانپذیر است ؟

چوب به کار رفته در ساخت مبلمان استیل بسیار باکیفیت و محکم است. با این وجود احتمال این وجود دارد که در اثر برخورد اشیا نوک تیز رنگ آن آسیب ببیند. اگر چنین اتفاقی افتاد به هیچ عنوان نگران نباشید چون به راحتی قابل رنگ کردن است. گاهی ممکن است شما از رنگ چوب آن خسته شده باشید و قصد ایجاد تنوع در مبلمان استیل را دارید. شما می توانید خود کار رنگ کردن را انجام دهید یا آن را به دست یک متخصص بسپارید. از آن گذشته از آنجایی که مبل استیل سالها می تواند مهمان خانه شما باشد بدون اینکه آسیبی ببیند ممکن است بعد از چند سال رنگ و جلای خود را از دست بدهد. در این صورت نیز راهکارهایی برای نوسازی مبل و چوب آن است مثل استفاده از روغن جلا برای براق کردن و بالا بردن دوام چوب که ظاهر مبلمان استیل شما را مثل روز اول خواهد کرد.

metiadmin

Leave A Comment