مبلمان باغی، که مبلمان پاسیو ویا مبلمان فضای باز نیز نامیده می‌شود، یک نوع از مبلمان است که به‌طور خاص برای استفاده در فضای باز طراحی شده‌است. به‌طور معمول از مواد مقاوم در برابر آب و هوا ساخته می‌شوند موادی مانند آلومینیوم که زنگ نمی‌زند یا از فلزات دیگر با روکش‌های رنگ محافظ و نیز گاهی هم از چوب و پلاستیک بهره برده می‌شود. مبلمان باغی فلزی معمولاً ساخته شده از فلز آهن یا آلومینیوم هستند که با پوشش رنگ الکترواستاتیک کوره‌ای برای دوام بیشتر در مقابل شرایط جوی و رطوبت تولید و عرضه می گردند. این مبلمان فضای باز معمولاً به صورت ستهای شش نفره به همراه میز هم طرح خود به همراه شیشه و تشک صندلیها برای فروش در نظر گرفته می‌شوند.

بدون شک می توان گفت که فصل بهار یکی از قشنگ ترین فصل هایی است که انسان را به وجد می آورد؛ از نشستن و قدم زدن در طبیعت تا نگاه کردن به گلدانی از گل تشدید کننده این حس بهاری است. اینجاست که می خواهید دلتان را به طبیعت بسپارید و بدون دغدغه لحظه ای را با آرامش بگذرانید. پس پیشنهاد می دهیم به فکر چیدمانی دلچسب در گوشه حیاط خانه و یا ویلای خود باشید. اگر برای این چیدمان به دنبال مبلمان باغی هستید با راهنمای خرید همراه باشید، تا بتوانید ایده آل انتخاب کنید.

 – طراحی محوطه : در روزگاری که تمام شهر را بوق ماشین و اسکلت ­های آهنی پوشانده است، دیگر فکر کردن به زندگی آرام از ذهن ما دور و دورتر شده است و فکر داشتن خانه ­هایی با فضای باز، حیاط ویلایی و حوض و باغچه، به ایده ­آلی دور از ذهن تبدیل شده است. شاید گمان کنیم که خانه ­های آپارتمانی ما، فضایی برای زیباتر شدن و دل باز شدن نداشته باشند. اما نباید در آشوب این افکار غرق شد و فکر خانه­ های پدربزرگ و مادربزرگ را از ذهن دور کرد. چرا که در این روزگار هم با تمام محدودیت­ ها و کوچک شدن فضاها، هنوز می­ توان به مبلمان فضای باز و آرامشش اهمیت داد و در راستای بهتر شدنش تلاش کرد. تنها چیزهایی که لازم است، خواستن و خلاقیّت است. و بدون شک این دو ویژگی در شما وجود دارد که باعث شده است این مطلب از مبلمان باغی و ویلایی صنیع کار را برای خواندن انتخاب کنید!

 

bd025991fad351e5bc52642c374a70a27d4ae35a

 

۱ – استفاده از گیاهان در مبلمان فضای باز

اولین مسأله ­ی اساسی و بسیار مهمی که برای هر انسان و هر خانه لازم است، طبیعت سبز است. اگرچه که در خانه­ هایآپارتمانی امکان داشتن حیاط بزرگ با باغچه از ما گرفته شده است، اما می ­توان با گیاهانی مانند عشقه و پیچک، فضای بازخانه از جمله تراس را به حیاطی کوچک و آرام تبدیل کرد. حیاطی با سقفی سبز و گلدان هایی رنگی و متنوّع.

برای طراحی فضای سبز، راهکارهای بسیار زیاد و گوناگونی وجود دارد که خانه به خانه و سلیقه به سلیقه تفاوت دارد. اما به طور مثال می ­توان در پاسیوی خانه و بیرون پنجره­ ها و تراس، از گلدان­ های ساده ­ی رنگی بصورت آویز و یا متصل به داربست های کوچک استفاده کرد. و یا در مسیر راهروها و پله ­ها از گلدان­ هایی کوچک با نورپردازی­ هایی خاص بهره برد.

۲ – مبلمان فضای باز با حوض و آبنما

از دیگر موارد برای مبلمان فضای باز، استفاده از حوض و آبنما است. از آنجایی که آب نشانه­ ی زندگی و طراوت است، وجودش در کنار سبزه­ ها جان تازه ای به خانه­ ی ما می­ بخشد. بنابراین می توان حوض­هایی کوچک و رنگی و یاآبنماهای جذاب در حیاط یا حیاط خلوت استفاده کرد.

۳ – المان­ ها و نقوش برجسته در مبلمان فضای باز

استفاده از المان ­های کوچک و خاص و همچنین نقوش برجسته بر روی دیوارهای فضای باز بیرونی، فضایی دلنشین و متناسب با خواسته ­های ما را فراهم می­ کنند.

۴ – آرامش در فضای بازِ بام

در کنار مواردی که ذکر شد، می توان از پشت بام هم برای اجرای ایده های خلاقانه و مناسب استفاده کرد. به عنوان مثال علاوه بر ایجاد فضای سبز، می توان آلاچیق های زیبا و دلخواهی را طراحی کرد و با چیدمانی مناسب، فضای باز بام را، به حیاطی در آسمان تبدیل کرد.

۵ – زیستن در فضایی باز با رنگ­ هایی شاد

برای آرامش بیشتر و فرار از زندگی سخت و پر از استرس، از رنگ­ های شاد و روشن استفاده کنید. استفاده از این رنگ­ ها، باعث می ­شود که کوچکی فضاهای باز زیاد به چشم نیاید و در فضایی باز و شاد نفس بکشید.

۶ – چیدمان مناسب میز و صندلی فضای باز

می­ توان از میز و صندلی­ های کوچک و ساده برای مبلمان فضای باز نیز استفاده کرد. صندلی­ هایی که نه تنهافضای زیادی را اشغال نمی­ کنند، بلکه با جای­گیری مناسب و طرح های جذاب، محل استراحت مناسبی برایمطالعه و استراحت وآرامش خواهند بود.

4 seasons outdoor tuinmeubelen lodge 1

 

 

موارد دیگر :

  • سایبان باغ یا چتر باغ اصطلاحاً برای نوع خاص از چتر طراحی شده برای ایجاد سایه از خورشید است. برخی متحرک در اطراف میز در فضای باز و صندلی هستند و برخی نیز با پایه‌ای از میانسوراخی در وسط میز قرار می‌گیرند.
  • بخاری پاسیو برای نشستن افراد در فضای باز و معمولاً شبها یا در آب و هوای سرد مورد استفاده قرار می‌گیرند. می‌توان آن‌ها را به‌طور دائم در پیش آمدگی لبه بام و سقف پاسیو، یا بطور قابل حمل و با پایه استفاده گردند. آن‌ها می‌توانند با انرژی برق، پروپان، بطری بوتان (واحدهای کوچک)، یا گاز طبیعی کار کنند.

“پنکه‌های رطوبتی” از جمله محصولاتیست که برای تلطیف گرمای هوا و نیز ایجاد اندکی رطوبت برای ایجاد احساس خنکی در کنار مبلمان باغی ویا مبلمان ویلایی مورد استفاده قرار می‌گیرند. همچنین امروزه پنکه‌های تابشی نیز با بهره گیری از صنایع گرمایشی برای تاباندن گرما و نیز حرکت آن در محیط در کنار مبلمان فضای باز مورد استفاده قرار می‌گیرند.

  • image
metiadmin

Leave A Comment