چگونه میز عسلی مناسب خانه‌ خود را انتخاب کنیم ؟

میز عسلی از جمله اقلامی است که در بخش‌های متفاوت مبلمان منزل به کار برده می‌شود. در واقع این میزها بخش عمده‌ای از مبلمان را به خود اختصاص می‌دهند.

مبلمان بدون حضور این میزها چندان سودمند نخواهد بود. چرا که این میزهای نقلی نه تنها زیبایی چشم‌نوازی در فضا به‌وجود می‌آورند؛ بلکه پذیرایی و میزبانی را به مراتب دلچسب‌تر می‌کنند.

در نگاه اول شاید این میزها چندان کاربردی به‌نظر برسند. اما کافی‌است با کاربردهای انواع میز عسلی در دکوراسیون‌های متفاوت آشنا شوید؛ اگر دیزاین مناسبی را برای میز عسلی جلو مبلی خود در نظر بگیرید؛ از زیبایی و کارایی این میزها حیرت‌زده خواهید شد.

در ادامه با سایت مبلمان رویال همراه باشید تا با برخی از ویژگی‌های این میزها و انواع میزهای عسلی و موارد استفاده از این میزها بیشتر آشنا شوید؛ چرا که کمبود یک میز عسلی تمام عیار در دکور شما احساس می‌شود.

ویژگی یک میز عسلی چیست ؟

یک میز عسلی از جمله لوازمی است که مبلمان اتاق‌نشیمن یا پذیرایی را کامل می‌کند. یک میز جلو مبلی مناسب علاوه بر زیبایی، هویت میزبان را نیز به معرض نمایش می‌گذارد.

چرا که میزها عسلی کارکردها و کاربردهای متفاوتی دارند؛ بنابراین اینکه شما از میزهای عسلی در چه فضاهایی استفاده می‌کنید، گویای حقایق بسیاری خواهد بود.

میز عسلی در رنگ‌های متفاوتی عرضه می‌شود. در ساخت این میزها از مواد اولیه مختلف نیز استفاده می‌شود. طراحی‌های به‌کاررفته در بخش دیزاین این میزها نیز بسیار متنوع است.

میز عسلی سلطنتی، کلاسیک، مدرن، فانتزی، تاشو، فلزی، چوبی، پایه‌دار، چرخ‌دار، یک نفره، کوچک و بزرگ و بسیاری مدل‌های دیگر در بازار موجود هستند. اما شما هستید که تصمیم می‌گیرید؛ کدام مدل مناسب دکور منزل شما است.

آیا جدیدترین طراحی‌ها را می‌پسندید یا میز‌های عسلی شبیه به میز تلویزیون‌های قدیمی را ترجیح می‌دهید.

لازم نیست؛ قیمت میز عسلی را فاکتور قرار دهید. یک میز ارزان نیز می‌تواند همان عسلی جدیدی باشد که مدت‌ها به دنبال آن بوده‌اید.

در واقع قیمت میز عسلی تعیین‌کننده کیفیت و زیبایی آن نیست. بهترین میز همان میزی است که با فضای خانه شما همخوانی داشته ‌باشد. میزهای عسلی را براساس کاربرد و فضاهای متفاوت در خانه خود انتخاب کنید و از تماشای آنها لذت ببرید.

میزهای عسلی طبقاتی

تنها گزینه‌ای که یک میز را شیک، مدرن یا جدید جلوه می‌دهد، سلیقه و نیاز شما است. به یاد داشته‌باشید که میزهای کنار مبل نقش به سزایی در چیدمان منزل شما دارند.

بنابراین اگر در فضای کوچکی زندگی می‌کنید؛ تمام قسمت‌های فضا برای شما ارزشمند هستند؛ بنابراین بهتر‌است در انتخاب میز موردنظر، نیازهای خود را درنظر بگیرید.

به عنوان مثال یک میز عسلی طبقاتی فضای کافی جهت نگهداری از اقلام مورد نظر شما را فراهم می‌کند.

ارتفاع میز را متناسب با مبلمان‌های نزدیک انتخاب کنید. با انتخاب میزهای طبقاتی، محفظه‌ها و گنجه‌های ارزشمندی را به خانه خود می‌افزایید.

.

میزهای عسلی در کنار مبل‌های بی‌دسته

نوع و سبک دکوراسیون شما در انتخاب میزهای عسلی مؤثر است. به عنوان مثال اگر در چیدمان منزل خود از مبل‌های بدون‌دسته استفاده کرده‌اید؛ قطعاً به میزهای عسلی نیاز خواهید‌ داشت.

تصور کنید مهمانی به منزل شما آمده است و روی مبل بدون دسته شما نشسته است؛ شکی نیست که مبل بدون دسته شما ظاهر فوق‌العاده زیبایی دارد و بی‌نهایت هم راحت است.

همه چیز خوب به‌نظر می‌رسد، تا زمانی که با سینی چای مقابل مهمان خود می‌ایستد و چالش بزرگی را برای او به‌وجود می‌آورید. او به دنبال فضای مناسبی برای قراردادن فنجان چای خود بود!

درست در همین زمان شما متوجه جای خالی یک میز مناسب در کنار مبل می‌شوید.

بنابراین بهتراست، قبل از چنین رویدادی میزهای عسلی مورد نظر خود را تهیه کنید. در انتخاب میز برای مبل بدون‌دسته به‌خاطر داشته‌ باشید که ارتفاع مناسب میز کنار مبل تا زیر آرنج فردی است که روی میز نشسته است.

در واقع بهتر‌است؛ میز حدود ۵ تا ۷ سانتی‌متر از محل قرارگیر‌ی آرنج پایین‌تر باشد. این اندازه را یادداشت کنید و میز عسلی طلایی یا ساده خود را برای کنار مبلمان راحتی خود انتخاب کنید.

.

عدم تناقض در چیدمان میزهای اصلی

چیدمان در مبلمان منزل نقش بسیار تعیین‌کننده‌ای دارد. در واقع زمانی که صحبت از میزهای عسلی به میان می‌آید؛ این نگرانی نیز پیش خواهد آمد که میزهای عسلی جدید طراحی دکور را به هم می‌زنند.

اما اگر جدیدترین ایده‌های روز را نیز در دکور خود به کار برده‌باشید؛ نمی‌توانید استفاده از میزهای عسلی را کنار بگذارید.

میزها را در رنگ‌ها و طرح‌های متناسب با فضا انتخاب کنید. رنگ کاورهای کوسن‌ها و مبلمان را در تصمیم‌گیر‌ی لحاظ کنید.

زاویه قرارگیر‌ی میز جلو مبلی با میز تلویزیون را هماهنگ کنید و سعی کنید در این فاصله از میزهای اصلی استفاده نکنید.

در چیدمان فضای شما اشیایی مانند آباژورهای رومیزی و گلدان‌ها نیز به‌چشم می‌خورند. در انتخاب میز عسلی اندازه و وزن اشیایی که روی این میزها جای می‌گیرند را در نظر بگیرید.

اگر میز چرخ‌داری را انتخاب کرده‌اید؛ بهتراست گلدان یادگاری مادربزرگ خود را روی آن قرار ندهید؛ میز دیگری را انتخاب کنید و نگرانی از بابت گلدان را به فراموشی بسپارید.

سعی کنید با درنظر‌گرفتن فضای موجود میزهای عسلی را تهیه کنید. استفاده بیش از اندازه از میز عسلی فضا را کوچک‌تر از آنچه که هست؛ نشان می‌دهد. علاوه براین جابه‌جایی در چنین فضایی نیز چندان ساده نخواهد بود.

.

استفاده از میز عسلی تاشو

یکی از جدیدترین و کاربردی‌ترین میزهای عسلی، میز عسلی تاشو وکیوم است. این میز یک نوآوری تمام عیار است.

‌این میزها انتخاب خارق‌العاده‌ای در تمام فضاها هستند. طراحان با توجه به این موضوع که غالباً در اکثر نقاط خانه به میز عسلی نیاز خواهد بود؛ اما لزوماً نیازی به قراردادن یک میز عسلی در این محل‌ها احساس نمی‌شود.

به عنوان مثال ممکن‌است در برخی از ساعات روز و در هنگام برخی از امور خود در قسمتی از خانه به یک میز نیاز داشته‌باشید. این میز در باقی ساعات روز در این محل کاربردی ندارد؛ اما در هنگام صرف غذا روی تخت‌خواب یا میل‌کردن ناهار روی کاناپه به‌یاری شما می‌آید.

میز عسلی تاشو، آسودگی را برای شما به ارمغان می‌آورد. این میزها به صورت وکیوم به فروش می‌رسند. وکیوم این میزها را در برابر رطوبت و آسیب‌های احتمالی محفوظ نگه می‌دارد. رنگ‌های نقره‌ای، سفید، سیاه، چوب و طوسی در کنار دیگر رنگ‌ها در تولید این میزها به‌کار برده شده‌اند. رنگ متناسب با طراحی منزل خود را انتخاب کنید.

.

میز عسلی با استفاده از اشیای غیرمتعارف

خلاقیت ابتکارانه و نوآوری‌های زیادی را به‌همراه خواهدداشت. ممکن‌است شما هم ایده‌های زیادی جهت استفاده از اشیای متفاوت به عنوان جایگزینی برای یک عسلی داشته‌باشید. ما نیز در اینجا به برخی از جالب‌ترین ایده‌های موجود در این زمینه اشاره خواهیم‌کرد.

اگر صندوقچه قدیمی در خانه دارید که شما را به روزگار گذشته می‌برد؛ این صندوق را به عنوان میز کنار تخت در ‌نظر بگیرید.

اگر از آخرین گشت‌وگذار خود در طبیعت تنه درختی را با خود به منزل آورده‌اید که سطح مقطع صافی دارد و روی زمین صاف می‌ایستد، میز عسلی چوبی خود را یافته‌اید.

کافی‌است یک شیشه برای سطح روی کنده سفارش دهید؛ میز شما در هیچ بازاری یافت نمی‌شود.

چند چمدان قدیمی در اندازه‌های مختلف که روی هم چیده شده‌اند نیز انتخاب جالبی هستند.

در واقع هر شی یا وسیله‌ای که به ارتفاعی در حدود تخت یا مبلمان برسد و سطح صافی داشته‌باشد؛ یک میز عسلی مناسب است. تعدادی کتاب میز عسلی جذابی برای یک فرد دوست‌دار کتاب خواهد‌بود.

یک گلدان یا سطل برعکس که طراحی زیبایی دارد نیز نقش میز عسلی را به خوبی ایفا خواهدکرد. ایده‌ها و اشیای موجود در این زمینه فراوان است. شما باید ایده خود را با اطمینان عملی کنید و از تماشای هنر و خلاقیت خود لذت ببرید.

هر چه باشد؛ اینجا خانه شما است؛ شما تعیین می‌کنید که چه میزی مناسب استفاده در خانه شما است. دست به‌کار شوید و ایده‌های کهنه خود را عملی کنید.

در آخر

عسلی کارایی و زیبایی را همزمان به دکور خانه شما تقدیم می‌کند. کافی‌است پس از به‌پایان رساندن چیدمان منزل چند قدم دورتر بایستید و نقاط خالی را علامت بزنید.

روی مبلمان بنشینید و با یک فنجان چای از خود پذیرایی کنید؛ آیا جای چیزی خالی احساس نمی‌شود؟ میز عسلی از جمله اجزای کاربردی مبلمان است. نیازهای خود را در گوشه و کنار منزل شناسایی و میزهای عسلی موردنظر خود را انتخاب کنید.

علاوه بر این‌ها میزهای عسلی تزئینات زیبایی منزل شما در زاویه ‌دید حاضران قرار می‌دهند و این خود بر زیبایی فضا می‌افزاید. در خرید میز عسلی اندازه فضا و رنگ و نیازهای خود را به دقت در نظر بگیرید.metiadmin

Leave A Comment